Rodzice

Szanowni Państwo

W związku z wprowadzonym w kraju stanem epidemii, przedszkola zostały zobowiązane do realizacji zajęć w formie zdalnej od dnia 25 marca do dnia 26 kwietnia 2020r.

Funkcjonowanie placówek oświatowych w okresie epidemii koronawirusa ma się odbywać na

specjalnych zasadach. Ministerstwo edukacji opisało je w trzech  rozporządzeniach, odnoszących się do zasad, jakimi mają kierować się placówki oświatowe w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

We wskazanym okresie przedszkole w realizacji kształcenia na odległość wykorzystuje opracowane materiały edukacyjne, które nauczyciele wychowawcy i specjaliści umieszczają na stronie internetowej naszego przedszkola.

Ponadto na stronie internetowej przedszkola znajdują się propozycje zabaw do wykorzystania z dzieckiem w domu.

To dla nas wszystkich trudny czas i postarajmy się go przejść razem, dla dobra dzieci. Będziemy wdzięczni, jeżeli na bieżąco będą Państwo e-mailowo dzielili się efektami pracy zdalnej.

Nasi nauczyciele oraz specjaliści zawsze chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania, poprzez kontakty zwyczajowo ustalone i udostępnione na stronie naszego przedszkola.

Sekretariat przedszkola pracuje codziennie w godzinach 08:00 – 15:00.

Ja również pozostaję do Państwa dyspozycji poprzez kontakt e-mail  oraz telefoniczny.

dyrektor przedszkola


Publikacje w wersji elektronicznej


W związaku z nadzwyczajną sytuacją, chcąc usprawnić pracę zdalną z dziećmi wydawnictwo MAC udostępniło cyfrową wersję  podręczników i zeszytów ćwiczeń ( nasze przedszkole pracuje na wydawnictwie MAC).

https://www.mac.pl/flipbooki


Dostęp do materiałów edukacyjnych dla chętnych dzieci wydawnictwa WSiP

https://www.wsip.pl/przedszkole-wsip-online/

 


Telewizja Polska, Polskie Radio

to proponowane strony , które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z dziećmi w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w Internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.Serwis Telewizji Polskiej

Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 dzieci mogą codziennie oglądać programy edukacyjne.
TVP ABC zaprasza najmłodszych do oglądania programów takich jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.

https://rozrywka.tvp.pl/47090255/telewizja-polska-blizej-dzieci-i-mlodziezy%20-


Serwis Polskie Radio Dzieciom

To całodobowa stacja radiowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W swoich programach realizują misję edukacyjną i dbają o poprawność językową. Programy emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom wspierają rozwój wyobraźni i kreatywności. Wspomagają także proces edukacji, odnosząc się pośrednio i bezpośrednio do programu nauczania.

https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom
© 2020r. Prawa zastrzeżone posiada Przedszkole Nr 7 w Kościerzynie.